2011. április 17., vasárnap

Egy Napsugárhoz...


Álmok közt ringatózó ajkad incseleg felém,
tűzpiros, csókra csábító alvó remény.
Néhány nyugvó repedésben ücsörög a vágy,
s öntudatlan nyaldossa szám partját lágy
mosolyod langyos hullámjának árja...

Lelkesen elmélkedem, remélve, nem zavar
az erdőtüzet imitáló felperzselt avar,
mi gondolataim burkolja szemmardosó füstbe,
de hétlakatos érzéseim fortyogó üstje
egy vulkáni kráternek lenne méltó párja...

2011. április 7., csütörtök

Hol az arany?


Rég írogattam már, itt az ideje egy új szerzeményt közzétenni: 

Nyakoncsíptem a hajnalt, nyűgös volt, bamba
Torzonborz árnyképeket festett a hajamba.
Gúnyosan mosolygott: az éjszaka nem barát!
S a Nap mögé tolta a  hold  meszes farát.
Szenvedélyes napszak, mi sem jelzi jobban
Minthogy az ég kékjével forró csókra lobban.
De röpke románcuknak drasztikus lett vége:
Milliónyi harmatcseppben hullot alá vére.


2011. február 18., péntek

Valakiről...:P

Most jutott eszembe, hogy egy party alkalmával egyik haverom túlzott alkoholfogyasztása, és a velejárója inspirált... :-)

Cserepzett szája
esze "no limit" táblája
 a bárpult felé kanyargó
úton. Már pukkan is a dugó,
a borosüveg ontja nedvét,
s felpörgeti  szilaj kedvét.
 Ez volt a veszte,
s gyakran kereste
erejének méltó párját:
sűrűn leste pohara alját...
 Reggel ébred,
 majd' eltéved,
saját háza légterében.
Hányása vétek,
de mind tiétek,
kik piáját mértétek.
S felültében cigire gyújt,
mint megboldogult
fénykorában életének...
Tudjátok, kik ismertétek.
 De megbánja majd,
 hogyha behajt
az élet tőle
most egyelőre
néhány pofont.
 Addig lassan oson hozzá,
s majd agyarai falatozzák
alábecsült egészségét,
s szerencséje fura lényét...


...de feledjétek ittas létét,
mert alkohol ragyogta
halovány fényét...






2011. február 13., vasárnap

LIKE :)



LIKE  opcióval is bővült a blogom, miután pár ismerősöm csak úgy poénból megjegyezte, hogy nem lenne rossz ha ilyesmi is létezne :) 

2011. február 10., csütörtök

Ki kezében?

Egy régi irományom... véletlenül találtam rá :-)



Miért oly fura minden, hol van a rend?
Mikor lesz már életemben csend?
Miért kell mindig alattam a fát vágni?
Hiába... Ki nem tud, ne próbáljon vizen járni...

Szoríthatom imára esténként a kezem,
Nézhetek az égre, mindig meg is teszem,
Fohászomnak mégsincs válasza az égből,
Száműztek onnan is, tudhatnám már régről!

De nem számít majd ez sem
Megfogadtam  százszor,
Hogyha nem cselekszem,
Nincs is mit hibáznom.

És akkor meg miért kelek fel én  reggel,
Csak a rémálmoktól szabaduljak egyszer?
Mi az amiért a levegőt használom,
Ha két értelmes szó nem fut ki a számon?

Ember küzdj! ...hangzott rég Madáchtól,
S igaza van, ha már leszálltunk a fáról.
Vegyem már ki egyszer kezeim a zsebből,
 Ne várjam, hogy minden magától majd eldől!





Gondolattöredék, csak könnyedén...

Lámpalázas ajakmázad
csókkal festi meg a számat,
s frissen vasalt ingem ujja
nyakad köré font koszorúja
a fehér alap
szőke hajad
aláhulló fátyolának...





2011. február 8., kedd

Hittanultam...

..mert alvás helyett, jobb dolgom nem akadt...

Talpratapadt angyalhajraj
pösze szösszenete
aranyszagú hitet hírdet
lélek-léken alácsusszant
szebbikénem
kérdőjel-hadseregének.
S a boroskancsó csókos szája
 csábítja a másvilágra
vakvágányra tántorodott,
mennyországtól megtagadott
józannak hitt részegségem...
Eddig lényem a babonáktól
férges-vétkes gabonától
fogyott csontra,
de nyelvem dugom,
mert már tudom
mi a pro és mi a kontra.

Film-idézet

Az előbb néztem egy filmet, A tehetséges Mr. Ripley. A vége fele elhangzott egy kijelentés, ami nagyon megtetszett: "Mindig azt hittem, jobb hazug valakinek lenni, mint igaz senkinek". Szerintetek?




2011. február 7., hétfő

Valami új

Az alabbi iromany tegnap pattant ki gondolataim kozul...szoval meg nagyon friss:)

Trágár hangon
fülembe parkol,
s agyamba markol
elmejajom.
Mintha bajon lenne
eme szellemjellem
fékjevesztett életkedve...
S túlpörögve,
a csendben űlve,
sarokbavonult
vágyálmoktól eltékozult
Éncafatom.

2011. február 6., vasárnap

Volt és voltál...

Egy par ev eltelt, amiota papirra vetettem ezt a gondolatsort, szoval nem epp szamit ujnak, mara ezt osztom meg:)


Mint harmatos sargarozsat atolelo illatfelho,
Oly annyira elbuvolo hangjanak a selyme,
S a szelid mosoly mogott szazszor tobbet rejt o,
Mint a boldogsagnak, varazsitalaval csordultig telt kelyhe.

Csillogo szemparjara nehez hasonlatot lelnem,
Az ejszakai egbolt sem rejt hasonlo csodat,
S testet, mintha barsonyba bujtattad volna, oh Istenem,
Boret erintve, elmemen e gondolat villan at.

2011. február 5., szombat

Címre várva...

Tararitas kozben is megszallja az embert az ihlet :)

Círe várva...

Lefejezett gombostűnek baljós árnyékában,
Épített a gondolatom tésztamorzsa-várat.
Nyáltengerben poratkahad rúgja az utolsót,
Főszerepben szemeteszsák alakít egy koporsót.

2011. február 4., péntek

Miért gyötörsz?

Mara is jut egy regebbi koltemeny... enjoy it:)


Gondolatom műtermében emlékképet festek,
Elmosódott falfírkák közt észvesztve kereslek.
Hajad selyem, bőröd bársony,
Érintesed alabástrom.
Tekinteted tűznek párja,
Perzsel, akár a vágynak lángja.
Ajkad puha, csókod páratlan,
Mosolyod minden, csak épp nem ártatlan...





Muzziiik


MusicPlaylistView Profile
Create a playlist at MixPod.com

Tavaszt fogtam!



Fán kuporgó puha pára,
jégcsapkönnynek koppanása,
Hószigetek vándordala,
Víg pocsolyák gúnykacaja,
Hírtelen izzadni kezd a tél!






Léha én...



Ha nap sütött benned,
Én holddal ámítottalak,
Ha a fényt kerested,
Sötétbe csábítottalak.
Esőben kívántál ázni?
Hóban fürösztöttelek nyáron,
Imádtalak viharral várni,
Amikor csend honolt a szádon.

Tolat a gondolat...

Sóhajlépcsőn ücsörgök épp,
Fejemben zúg pár korty mámor,
Farkasfoggal apróra tép
A tüzesvíz, mi csúszik számon.

Mint versenyló, kit hámba fognak,
Törik be elmém vad galoppja,
S lantosa lesz bús sztorymnak
Szívbillentyűm nyugvó húrja.


Elmerengtem...




Arcod sosem érintettem,
Szépséged csak képről vakít,
Álmomban vagy néha velem,
De a reggel attól is elszakít.

Képzeletem romos falán
Mindig ott csüng emlékképed,
Reménykedem, egyszer talán,
Életre kel néma lényed.

De akkor,mint alvó tengeren,
Mit hírtelen ért a vihar,
Söpör majd végig elmémen a gondolat,
Remélem, nem lesz nagy zűrzavar,
Ha ajkaimhoz bilincselem ajkadat.

Kavementes szep ejszaka....

... es egyszercsak eszembe jutott a blogom, amit mar belathatatlan ideje meg sem latogattam. Nem is igazan volt okom irogatni, vagy valamit is kozzetenni, es a bemutatkozo utan fogalmam sem volt mit kezdjek vele. Talan egyesek elott nem titok hogy neha irogatok, rimelo szohalmazokat, gondolat-takolmanyokat vetek papirra amikor ugy alakul hangulatom. Es, hogy oszinte legyek, nem igazan voltam buszke erre a mellektevekenysegre...de epp ideje megbaratkozni a gondolattal, hogy rajtam kivul mas is elolvassa szulemenyeim. Kritikakat joneven veszem, barmilyen jellegu is legyen... Kezdetnek par nem is olyan regi versiket osztok meg.

2009. február 17., kedd

In medias res...

De nehez minden kezdet...mar-mar azon vagyok hogy toroljem m;g el sem kezdett blogom, de megis megemberelem magam, csaknem olyan nehez , majd ugyis belej0v0k :-) Nem vagyok egy hatarozaltan emberke, szukszavunak is nehezen mondanam magam, es meg sotet sem, annak ellenere hogy minden fekete, black vagy dark, csak a kezdeteket nem szeretem...de jo lenne ha az eletben is lenne mindig egy skip intro opcio... Magamrol nem arulok el sokat..es amugyis nehez magamrol irni, mert eleg sokoldalu emberkenek tartom magam...es hogy oszinte legyek, sosem tudtam magam annyira kiismerni, hogy biztosan merjek valamit is allitani a ram jellemzo tulajdonsagokbol. Altalaban jo a kedvem, szeretek hulyulni, lefarasztani a korulottem levo embereket a szinte vegtelensegig huzott monologjaimmal. Amikor meg nem, akkor probaljon meg valaki kiszedni belolem egy szot is...persze vannak kiveteles szemelyek, akiknek kulonleges tehetseguk van feledtetni az aktualis problemaim. Szeretek aludni, ha sportnak szamitana, olimpiat nyernek gyorsalvasban, hosszutavalvasban es a legtobb ataludt kurzus dijert is versenybe szallnek...de nem vagyok lusta, csak szeretek megpihenni kicsit mielott elfaradnek;)Szeretek csak ugy fekudni az agyon, es torpengeni azon, ami epp eszembe jut...hallgatni valami nyugis zenet, erezni ahogy minden lelegzetvetellel egy cseppnyi eletet szivok magamba... vagy epp az erdoben setalva, a patak csobogasat fuszerezo madarcsicsergesre onfeledt futtyszoval valaszt adva, kilehellni magambol minden banatom... Szeretem, ha seta kozben egy huncut faag belekarcol arcomba, es kibuggyan par csepp verem...szeretem, ha elered a nyari zapor, es egy fa alatt megbujva tulveszelni a vihart...vagy ha ugy tartja kedvem, borig azni, hisz semmi rossz nincs abban a par csepp vizben, ami ekkora csodakra kepes... Ezzel ellentetben, neha ramjon, hogy kivanom a nyuzsgest, a tomeget, elszakadni a gondolataim altal behalozott elettol, es megismerni olyan embereket, akik elso latasra valamiert kulonlegesebbnek tunnek szamomra, mint masok...nem titkolom,imadok bulizni is, es kihasznalok minden lehetoseget, hogy ezt ala is tamasszam.. Tisztelem es csodalom a noket, hisz nem tudom meg ki vagy mi kepes egy csipetnyi mosolybol, bajos pillantasbol, huncut kacsintasbol es jol idozitett hisztibol olyan pokhalot szoni, amelynek barmely ferfi aldozataul esik..genjeikbe kodolt furfangjukbol pedig olyan elegyet eloallitani,amely melto ellenfele a ferfiak nyers erejenek es racionalitasanak. Szeretek fozocskezni, azaz kotyvasztani valamit a konyhaban, csak mosogatni ne kelljen..hazicsokim meg messzefoldon hires (lesz egyszer), mert eddig mindenki megnyalta utana a 10 ujjat.. nem vagyok rendmanias, rendetlen sem, csak meg nem sikerult meghatarozni legtobb dolgomnak pontos helyet, ezert tunik ugy beavatatlan szemeknek,hogy szanaszet van minden a szobaban.. A sportra is szakitok mindig idot, energiam mindig tulteng, es sokfelekeppen szoktam levezetni, hosszu lenne a sor, hogy miket probaltam eddig ki, es miket szeretnek ezutan, pillanatnyilag a "majd holnaptol megyek gyurni" sportot uzom. Imadom egyszem leanyocsem, es sractesom, aki bar ket evvel kisebb, de azt kihasznalva, hogy mar nem egy sulycsoport vagyunk, batyamnak titulalja magat. Szuleim a legjobb szulok a vilagon, ezzel a kijelentesemmel barkivel es barmilyen nyelven vitaba szallok a vilagon, es nagymamam hazikenyerenel finomabbat nem sut senki, ha fejreall, akkor sem. Ha ezt a mondatot olvasod mar,koszonetet erdemelsz, amiert volt turelmed vegigvergodni magad a soraimon, es a teljesseg igenyet korantsem kielegito jellemzest vegigunni. Tovabbi szep reggelt, napot, estet.. hetet, honapot,boldog ujevet,szebb jovot. ..
Ha valakit epp erdekel amirol elfilozofalok, joneven veszem ha kioktat vagy egyetert velem, vagy van egy-ket megjegyzes tarsolyaban amit batran kozzetesz :-) 
Es nem utolso sorban elnezest az ekezetek miatt... az "egyutt, egy ekezetek nelkuli vilagert" nezetet vallom, pusztan kenyelembol... vagy megszokas hatalma?